Saç Ekimi Merkezlerinin Önemi

soruu

Başta TV reklamları olmak üzere pek çok ürün reklamlarında insanları sağlıklı, güçlü hatta tek bir teli bile dökülmeyen saçlara sahip olmalarının son derece doğal olduğu yanılgısına sürüklüyor. Ama gerçek hiç de böyle değil. Bunu en iyi sürekli yenileri açılan saç ekim merkezlerinin çokluğundan anlayabiliriz. Hatta artık bir çok hastane saç ekim birimleri oluşturmuş durumda ki bunların tercih edilmesi oranı da oldukça yüksektir.

Saç ekimi, saçlı bölgeden saç kökü alınması ve saçsız bölgeye uygulanmasıdır. Daha çok enseden alınan saçlarla bu işlem uygulanmakla beraber vücudun bazı başka bölgelerinden de alınabilmektedir. Peki neden en çok ense saçları tercih ediliyor? Çünkü ense saçları dökülmeye neden olan erkeklik hormonlarına karşı en dayanıklı olan saçlardır. Bu nedenle ense saçlarının kökleri tercih edilmektedir. Uygulama tamamlanıp belli bir süre sonunda doğal görünümlü sağlıklı saçlara sahip olunmakta ve bu saçlar en mutlu ki dökülmemektedir. Yani insanların yeniden saç dökülme sorunu yaşaması diye bir şey söz konusu değildir. Kopyalama dışında en çok tercih edilen 2 ekim yöntemi de anestezi altında uygulanmaktadır. Bu durum tam donanımlı merkezlerde operasyonun yapılması zorunluluğunu doğurmaktadır. Her operasyonun minimum düzeyde de olsa riski olduğunu herkes bilir. Dolayısıyla bu operasyonun da riski vardır. Öncesinde bütün testlerin yapılmış olması, gerçekten konunun uzmanı kişilere yaptırılması ve tam teşekküllü hastane ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Tabi ki fiyat araştırması yapmamız gerekir ama fiyattan da önce uzman kişilerin gerçekte ne kadar uzman olduklarının ve merkezin tam donanımlı olup olmadığının araştırılması gerekir.

Önce sağlık diyoruz ve sağlıklı saçlara sahip için saç ekimi yaptırırken sağlığımızı kaybetmemek için ön araştırmalarımızı çok iyi yapmalıyız. Güven duymadığımız bir yere sırf ucuz olduğu için kendimizi emanet etmeyelim.