Saç Ekimi Kimlere Yapılır?

soruu

Saç ekimi aslında en basidi olarak saç isteyen herkese yapılabilir fakat kimi ciltere uymayabilir ve kimi ciltlere uyabilmektedir. Saç ekimi basit bir şey olarak görünsede, zahmetli ve bazen maalesef yan etkileri olan operaasyondur. Saç ekimi çoğunlukla erkeklere yapılmaktadır. Genetik olarak kimi erkekler erken yaşlarda saçlarını kaybedebiliyorlar ve stres ve sıkıntı saçlarının dökülmesine ve bazı durumlarda saçları geri getirmemesinede sebep olabiliyor. Saç ekimi için erkekler kendilerince iyi bir karar vermek durumundalar çünkü en zahmetli ve bazen acı veren estetik operasyonlardan bir tanesi olabiliyor. Saç ekimi operasyondan sonra uzun bir süreç gerektiren bir faaliyettir. Yani saç ekim operasyonu hemen saç çıkartmamaktadır.

Saç ekmek, neredeyse toprağa çim ekmek gibidir. Tohumları toprağa attığınız zaman, çimin hemen çıkmadığı gibi, kafalara saç ekildiğinde de saç hemen çıkmıyor. Su süreçte bireylerin çok dikkat etmesi gerekmektedir. Saç ekimi sadece erkeklerde değil, bayanlarda da olabilmektedir fakat bayanlarda çoğunlukla dökülen saçların geri gelme oranı daha yüksek olduğu için, çok nadir sayıda bayanlar saç ektirmektedir. Saç ektirmek isteyenlerin birçok sebebi olabilir fakat sağlık nedenleri genel olarak stres, sıkıntı ve psikolojik olmaktadır. Fazla sorunlar yaşayan bireyler erken yaşlarda saçlarını kaybederek, saç hücrelerinide kaybettikleri anda, kafa tasında bir daha saç çıkma şansı olmuyuor. Saç konusunda genel olarak bayanlar çok dikkat etmektedir fakat erkekler daha serbest davranabilmektedir.

Sıkıntı, stres, psikolojik sorunlar ve hatta bazen sağlık sorunları saç ekimine doğru yol açmaktadır fakat bazı durumlarda saç ekilsede saçlar geri çıkmayabiliyor, bu da vücudun dengesiyle kaynaklanan bir şeydir. Saç ekimi yıllardan beri var olan bir estetik operasyon türüdür fakat hala gelişmeye devam etmektedir. Saç ektirmek isteyen kişilerin çoğu ise genç yaşta bireyler olmaktadır.