Fut Yöntemiyle Saç Ekiminin Detayları

soruu

Bu yazımızda FUT – Foliküler Unite Transplantasyonu yöntemiyle saç ekimi işlemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Siz de değişik nedenlerden dolayı saç kaybı yaşadınız yada yaşamaya başladınızsa bu yazımızın size faydalı olacağını düşünüyoruz.

FUT- Foliküler Unite Transplantasyonu yöntemi, saç köklerinin tek tek değil kümeler halinde transfer edilmesi yöntemidir. Ense bölgesindeki verimli olan saç köklerini barındıran doku parçası cerrahi bir yöntemle alınır, doku parçasının içindeki saç kökleri mikroskop camı altında tekli yada ikili saç köklerine ayrılır ve hemen sonrasında da uygulama yapılacak bölgeye vakit kaybetmeden transfer edilir. Transfer süresinin çok kısa olması, saç köklerinin uzun süre oksijensiz kalmasından kaynaklanacak cansızlaşma ve güçsüzleşme riskini ortadan kaldırmakta yada azaltmadır. Bu işlem ortalama 5 saat sürer.

Sağlam saçlı deri dokusunun alındığı ense bölgesine plastik cerrahiye uygun dikiş atılır. Bu sayede dikiş izinin en az şekilde fark edilmesi hatta saçlı halde hiç fark edilmemesi sağlanır. Verimli saç köklerinin toplu halde alınması zamandan kazandırdığı gibi maliyeti de düşürecektir. Ayrıca saç köklerinin mikroskop camı altında alınıyor olması alınan saç kümelerine zarar gelmesini engellemektedir. FUT yöntemi, dünyanın en ileri ve en gelişmiş saç ekim kliniklerinin kullandığı en etkili yöntemdir. Kötü görünümlü saç ekimi ile doğal görünümlü saç ekimi arasındaki fark, işlemi yapan kişinin uzmanlığından kaynaklanmaktadır.

FUT yöntemiyle saç ekimi, özel iğnelerin kullanmaması nedeniyle fiyatı daha düşük olan bir yöntemdir. Bu arada hangi yöntemle saç ekimi yaptıracağınıza normal şartlarda ilgili merkezin karar veriyor olması ve bunu yaparken de sizin cilt ve saç yapınız ile saçsız bölgenin durumunu değerlendiriyor olması gerekmektedir. Tek tip yöntem kullanan ve sizi bu yönteme mecbur bırakan merkezlerden uzak durmanızı öneririz.